Střechy

 

Střecha je stavebním prvkem završujícím konstrukci domu a slouží jak k jeho ochraně před povětrnostními vlivy, tak k jeho tepelné izolaci. Kvalitní střecha je efektivní investicí, díky které Vás nepřekvapí prudké deště, silný vítr, velké zatížení sněhem, ani úniky tepla.

Základem každé střechy je krov, kterým bývá nejběžněji dřevěná konstrukce - v modernější architektuře se používají i krovy betonové, či ocelové. Následuje difúzní fólie, která izoluje střechu proti vlhkosti zvenčí a zároveň je prodyšná ze strany vnitřní. Závěrem přichází na řadu střešní krytina, která je vybírána s ohledem na klimatické podmínky i celkovou estetiku - mezi používané materiály patří pálené tašky, betonové tašky, plechové či plastové krytiny a bitumelové šindele i pásy.

 

Střechy dělíme na řadu kategorií dle dvou základních aspektů:

-        sklon (střecha strmá, šikmá a plochá)

-        typ (pultová, sedlová, mansardová, stanová, valbová, polovalbová,)

 

 

Střecha strmá je střecha se sklonem větším jak 45°.

 

Střecha šikmá je střecha se sklonem menším jak 45° a větším jak 10°.

 

Střecha plochá je střecha se sklonem menším jak 10°.

 

 

Střecha pultová má pouze jednu rovinu a je používaná primárně na přístavby a části staveb přiléhající k vedlejším domům.

pultovapng.png

Střecha sedlová má dvě roviny, jeden přímý hřeben a je nejpoužívanější variantou v našem pásmu.

sedlovapng.png

Střecha mansardová je variantou střechy sedlové, ovšem každá rovina spadající od hřebene má dvě části odlišeného sklonu, čímž nabízí více prostoru pro využití podkroví (mansardy).

mansardovapng.png

Střecha stanová (nazývaná někdy též jehlanová) má čtyři roviny sbíhající se v ostrém vrcholu - bývá používána na objektech čtvercového půdorysu.

stanovapng.png

Střecha valbová je vzhledem podobná střeše sedlové, ovšem jsou zde zastřešeny i štíty. Střecha má čtyři okapy a v současnosti bývá k vidění především u starších lidových staveb.

valbovapng.png

Střecha polovalbová se od valbové odlišuje v kratší délce zatřešení štítů.

 

 

Kalendář

 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
        1
  2  3  4  5  6  7  8
  9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

Novinky

Nové fotografie z našich akcí jsme také vlořily na známý servr RAJČE.

Adresa odkazu:DACHTEAM.RAJCE.NET